Kommandeure PzBtl 33

                                                                                                                                     1    2      3     4

OTL v. Obstfelder                     OTL Oberwöhrmann                OTL Dr. Bergatt                        OTL Vorhauer

01.12.58 – 30.03.60                01.04.60 – 30.03.64                01.04.64 – 30.09.68                01.10.68 – 30.09.71

5          6               7               8

OTL Weber                                 OTL Trost                                   OTL Streibel                             OTL Kunz

01.10.71 – 30.09.78                 01.10.78 – 30.09.80                 01.10.80 – 30.03.86               01.04.86 – 30.09.88

9                10             11               12

OTL Eggelmeyer                       OTL Stache                                OTL Hecht                                 OTL Jacobson

01.10.88 – 30.09.90                 01.10.90 – 30.06.93                27.08.93 – 22.09.95                 01.10.95 – 07.10.97

 

13              14                15         16

OTL Stock                                 OTL Hein                                      OTL Renk                                 OTL Manhenke

07.10.97 – 05.10.00               05.10.00 – 15.08.02                   15.08.02 – 02.07.04              02.07.04 – 30.03.2006

17       18            19     20

OTL Birkeneder                          OTL Rahn                                    OTL Sack                                   OTL Werneke

30.03.2006 – 30.09.2007        01.10.2007 – 09.10.09              09.10.2009 – 16.05.2012      16.05.2012 – 05.03.2014

OLT Hardt

OTL Hardt

06.03.2014 – 29.09.2015